Zmeny v živote alá minimalizmus

Je to zvláštny názov, ale áno idem meniť veci v živote (už som aj zmenila, ale ešte budú nejaké) a svoje pohľady na život. Je to zlé zistiť že Váš život už nie je taký aby ste v ňom boli šťastný a spokojný. Tak keď si to vezmem časť uvedomenie trvala kúsok dosť. A tak článok je na svete.

Ale už som ju zvládla, a ide sa daľej. Prvá zmena bola začať izbou tak celú ju zbúra 😀 haha to zasa až takú radikálnu zmenu nie! Na prerábke izby sa pracuje aj teraz už iba drobné úpravy a bude článoček aj o tom tu. Ako sa hovorí chaos v izbe chaos v živote.

Takže izba by bola, tiež som si poriadne vytriedila šatník, akože ozaj poriadne a veci nafotila a nahodila na bazárik tu a tiež na fb tu.

Triedila som podľa toho či mi :

  • veci sedeli/ nesedeli
  • boli pohodlné/škriabali (som extra citlivá na materiály niektoré)
  • a nakoniec podľa materiálu či mi vyhovujú alebo nie

Nechávala som si čo najviac vecí z prírodných materiálov, pretože tie sú najlepšie a keď už niečo z umeliny, tak to musí byť fakt topové.A niektoré veic zasa s tým že sa v tom ešte odfotím a pôjde to preč 😀

Keby chcete nejaký článok aj o mojom štýle alebo tak niečo dajte vedieť 🙂

Okrem zmeny v šatníku som robila aj v kozmetike. Ja som ten typ človeka čo premýšla aj nad ekológiou, zerowaste a podobné vecičky a tak som sa rozhodla že dopoužívam čo sa dá ostatné vyhodím a budem sa smažíť prejsť aspoň čo sa týka umývania vlasov a tela na tuhé šampóny. My používame Naturebox ,ktorá je veganská za čo som ozaj rada, ale stále je tam ten plast 😦

A tak som veľa počula o skvelých šampónoch na sashe.sk kde sama predávam tu a tu a rozhodla som sa že hneď áko dopoužívam a hneď kupujem! Len som to nestihla skôr ako vyšiel tento článok.

Jednou zo zmien je že konečne budú sukniceee tuna a to je veľké víťazstvo, aj kôli pandémii a tiež kôli škole, veď ´dúfam že chápete …

S tým súvisí aj zmena čo sa týka rozdelenia macráme tvorby od šitia a mám hneď aj pádne dôvody. Samotné Sashe odporúča to mať radšej zvlášť a najprv mi to prišlo také že neviem no, ale už mi to dáva jasnejší zmysel. Zle sa to kombinuje do jedného štýlu a tak tiež je to prehľadnejšie každé zvlášť tu.

Ďalšou zmenou je môj zlozvyk s ktorým bojujem celé roky a to je obhrýzanie nechtov, no ale stále len bojujem pretože je to môj únik zo stresu. Tak uvidíme ako to pôjde.

Tiež ďalšou info pre Vás je aj Patreon môj je tu a mnohý z Vás asi nevedia o čo ide tak Vám to v skratek vysvetlím.

Ide o portál, ktorý na slovensku nie je ešte tak ďaleko ako v iných krajinách, ale ide tam vlastne o podporenie mňa v tvorbe blogou konkrétne. Patrónom blogu sa môžete stať po príspevku 1$ 3$ alebo 5$. Funguje to tak že stačí keď sa zaregistrujete na PayPal alebo kreditnú kartu ak si to nastavíte môžete prispievať každý mesiac určitú sumu.


Je to portál, ktorý združuje akýchkoľvek tvorcov čohokoľvek a pomáha budovať komunitu a zároveň udržateľnosť daného projektu práve formou malých finančných darov. Je to vlastne taká malá uzavretá komunita,kde môžete hlasovať čo by ste na blogu chceli vidieť najbližšie, navrhovať nové DIY, súťažiť alebo sa len komunikovať s tvorcom.

Patrónom blogu Mimy Majt s láskou môžete stať prispetím 1$, 3$ alebo 5$ (prepočet na € je stále podľa aktuálneho kurzu) Stačí ak sa zaregistrujete priamo na stránke Patreon.com a cez PayPal alebo kreditnú kartu sa rozhodnete sumu uhradiť. Funguje to ako mesačná podpora blogu . Teda prvá platba sa stiahne z účtu hneď ako sa stanete patrónom a ďalšia suma odchádza z účtu stále prvého v novom mesiaci. Platbu je možné samozrejme kedykoľvek zrušiť. Ak sa rozhodnete prispieť akoukoľvek sumou z týchto troch, automaticky sa stávate patrónom a každá úroveň má aj taký malý bonus ako darček k tomu byť patrónom blogu.

Na slovensku táto forma podpory zatiaľ nie je veľmi známa a sama som ju objavila u Soničky z tvoriť a lubiť. Či už sa blog rozhodnete podporiť len tým, že mi napíšete správu alebo aj finančne, za všetko vám budem veľmi vďačná.

Čo sa týka školy tam nejaké zmeny nemám, ale poviem že takto sa učiť je ozaj ťažké, ale už iba mesiac, ale je to veľký boj a aj preto tu nevychadzali postupy tak ako mali. Možno sa mi podarí dať von ešte v nedeľu jeden, ale uvidím ako budem stíhať s 12 prácami a ešte k tomu iné predmety zatiaľ mám 7 hotových finálne a + rozpracované práce.

Jedna zo zmien sa týka aj rodiny a priateľov hlavne priateľov, že si viac a starostlivejšie vyberám kto ostané v mojom živote a kto odíde, aj na sociálnych sieťach koho sledujem koho mám v priateľoch a takéto jednoduchosti a pri Tom podstatné.

tiež viac vidím ako dospievam v niektorých veciach …

A posledná zmena je pristupovať k Instagramu kúsok inak a nie že musím ale mať voľnosť. Už sa to prejavuje aj pozitívne takže je to veľká radosť 😉

Ak ste to dočítali až sem ďakujem vám veľmi moc! ♥️ 🌼

Je to na dnes asi dosť a dúfam že ste sa o mne niečo dozvedeli a nabudúce už tvoríme konečne po mesiaci. Tešíte sa? lebo ja veľmi 😀

Mima

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close